Młodzi wzmacniają rodzinę – konkurs

9 grudnia 2021

Konkurs Fundacji Rodzina Blisko

Młodzi wzmacniają rodzinę – konkurs

9 grudnia 2021

Młodzi wzmacniają rodzinę – konkurs

Młodzi wzmacniają rodzinę – konkurs

Konkurs Fundacji Rodzina Blisko

Fundacja na rzecz wspierania rodzicielstwa Rodzina Blisko organizuje konkurs Młodzi wzmacniają rodzinę. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekt ten ma na celu aktywizację młodych osób w budowaniu pozytywnego przekazu odnośnie rodzicielstwa, promocję wartości rodzinnych i tym samym poprawę sytuacji demograficznej w Polsce. Jak wykazują badania, w zeszłym roku zmarło więcej osób niż się urodziło. Konkurs jest odpowiedzią na trudną sytuację demograficzną w kraju i promowaniem dzietności wśród młodych.

Konkurs polega na wymyśleniu przez uczestników działań promujących bądź wzmacniających instytucję rodziny. Mogą to być np. projekty promujące rodzicielstwo w mediach społecznościowych, a także plakaty, filmy, spoty. Mają one nieść ze sobą realne wsparcie rodzinnych wartości oraz ukazywać pozytywny wizerunek rodziny.

Twórcy najlepszych pomysłów otrzymają nagrody pieniężne:

  • pierwsze miejsce - 4000 zł,
  • drugie miejsce - 3000 zł,
  • trzecie miejsce 2000 zł,
  • dwa wyróżnienia po 500 zł każde.

Laureaci zostaną przeszkoleni w zakresie fundraisingu, a ich projekty zrealizowane we współpracy z Fundacją.

Zależy nam na dotarciu z prorodzinnym przekazem do młodzieży. Młodzi ludzie wiedzą najlepiej jak komunikować się ze swoimi rówieśnikami - mówi Katarzyna Zych, prezes Fundacji Rodzina Blisko - Sytuacja demograficzna w naszym kraju jest dramatyczna. Zaangażowanie młodzieży w działania prorodzinne to nadzieja na zmianę, jakiej potrzebuje Polska.

Współczynnik dzietności wyniósł w 2020 roku 1,378 - jest to najniższy wynik od 2016 roku.

Podjęcie zdecydowanych działań promujących wartości rodzinne wśród młodzieży jest niezbędne dla poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. Jest to grupa docelowa działań Fundacji, gdyż to właśnie młodzi w przyszłości mogą poprawić sytuację demograficzną w kraju.

Chcemy, aby to właśnie młodzi mówili o rodzicielstwie do swoich rówieśników. Taki przekaz - ze względu na wspólny język i podobny sposób komunikowania się - ma szansę być skuteczny i przekonujący.

Nabór projektów trwa do 19 grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej rodzinablisko.pl/konkurs oraz na stronie wydarzenia w portalu Facebook.

Maria Preficz
Fundacja na rzecz wspierania rodzicielstwa Rodzina Blisko


Redakcja photo
Redakcja

Data utworzenia: 9 grudnia 2021